theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

Hello people ~factorise : 5x²+16x+3​
make it passive :1.We have lost the sculpture.2.They saw him crossing the road. 3 .We can do this work within a week. ​
explain why print Media seems to lose its support over electronic Media ​
a plumber had 2 plastic pipes that were each 9 ft long. he used all of the 2 pipes and cut them into sections that were each 1/10 foot long. how many sections o
will give brainliest to correct answer
i really need some help on this question
For all values of x, f(x)=2x^2 and g(x)= x+1 Solve fg(x) = gf(x)
What is a similarity between the ways that Pablo Picasso and Jackson Pollock used color in these paintings?
HELPPPPPPPP PLEASEEEE I HAVE BEEN AKSING FOR HELP PLEASE SOMEONE Haldane, a Soviet scientist, proposed in 1929 that a combination of carbon dioxide, water, and
a gas has a volume of 2.00 at 323k and 3.00 ATM What would be the new volume if the temperature is changed to 273 K in the pressure is changed to 1ATM