zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

You can think of the ________ of a poem in the same way you think of the ________ of a song. A) rhythm; beat B)stanza; chorus C)syllables; notes D) meter; to
Western powers that had spheres of influence in China had _____. a. total control over the Chinese b. an agreement to share power with the Nationalists c. an ag
An example of a landscape shaped by culture is _____.
4.You can buy certain supplies in the European Union or in South Africa. For the moment, ignore other factors that can affect price. Would it be cheaper to buy
How do u find the mean absolute deviation of the data set(5,6,7,13,14)
Evaluate the function for the indicated value using its graph. ^^
What is a word meaning having a say in your own government, usually by voting?
Amy 3,548 who had the most.Bonnie 3,584Jeff 3,458rick 4,395A.amyB.jeffC.bonnie D.jeff 4,978 ÷5,790=A4978B400C9807D0.8597582038
Why did the US population triple between 1790 and 1830
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP what is field in spanish???????