vanessa36 vanessa36
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

pete bought 12 gallons of gas for $19.56.what was the unit rate per gallon?

Respuesta :

Nina18020
Nina18020 Nina18020
  • 03-03-2016
19.56 ÷ 12= 1.63
Unit rate would be 1.63
Answer Link

Otras preguntas

what is the square root of 45 over 20
Victoria drew a scale drawing of a farm. The scale of the drawing was 5 centimeters : 2 meters. In the drawing, the goat pen is 50 centimeters long. What is the
Someone plz help me :(
What distinguishes a fungi from a plant? A no root type structures B contains a different type of photosynthetic pigment than plants C cannot obtain materials f
The Dazzle Jewelry Kit contains round beads in 5 different colors plus 120 star-shaped beads. There are 200 beads in all. How many round beads are there in each
Should the U.SA. Abandon the use of nuclear weapons (get rid of their nuclear weapons)? HELP PLEASE!
what’s the solution of y= 3x-1 and y= 3x+4
Yo estoy bien.¿Cómo____tú?
To what unit rate does 91/12 simplify?
What sounds best in this sentence?