Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Find the seventh term of each sequence 1, -3, 9, -27.....
In terms of ion charges and chemical change, what is the difference between CuF(s) and CuF2(s)??
66 is what percent of 120?
How has the U.S. Fish and Wildlife Service positively impacted ecosystems?
where does the overwhelming amount of seismic activity occur on the earth's surface
The atoms in non metals tend to _____ electrons. Is it gain?
what number is 24% of 80
Find the pair of words that has the same kind of relationship as the numbered pair. abrasion : scrape :: A. absolution : connection B. herbicide : poison C.
What was the major issue that kept Dred Scott from getting his freedom? Select one: a. He should have tried when he was in a free state. b. The Supreme Court ru
How did Hitler break the agreement from Munich?