jhackett2006 jhackett2006
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Toilet rolls com in packs of 4 and 9 the 4 pack is priced at £2.04 the 9 pack is priced at £4.68 by calculating the price per roll determine which pack is the better value

Respuesta :

Gecko0113 Gecko0113
  • 03-06-2018
the 4 pack is the better value
Answer Link

Otras preguntas

Why vghkcfkcyhulfkgvjytud57lo6ukygl6i.;dy678yk
For this question, use the following balanced equation: 2 H2 + O2 → 2 H2O. If you have 20 moles of H2, how many moles of H2O could you make?
If y = 5x - 7, determine the value of y when x = -3
PLEASE HELP!! TAKING A FINAL!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!! Look at the picture of Robert’s clothes. Which question correctly completes this conversation between Ro
Please Help me solve this!!​
-4x + 1 = -11 how do i solve this​
Need help with these questions plzzz!!
Answer please and thank you
A traffic yield sign is in the shape of an equilateral triangle. If each side is 36 inches, what is the height of the sign to the nearest tenth of an inch?
2. How does Jeannette see her father? Does she regard him differently than she did when she was younger? How?​