SaliJano533 SaliJano533
  • 01-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jacob earned $45.75 after mowing 3 lawns. how much did he earn per lawn?

Respuesta :

Raven678 Raven678
  • 01-06-2018
 All you have to do is divide how much he earned in all by the lawns he's mowed. And it comes out to be $15.25. That's how much he made each lawn. :)
Answer Link

Otras preguntas

What came first? The chicken or the egg?
What Is the value of q?
What is the rock cycle?
.0000045 in scientific notation?
Best answer questions always include a. Qualified and absolute terms c. Important vocabulary words b. The correct answer d. None of the above
for #11 how to determine the signs?
how do I write an inductive paragraph with 5-7 sentences
What sport has the largest gender difference in terms of preference
Teresa pays $9.56 for 4 pounds of tomatoes. What is the cost of 1 pound of tomatoes?
Leaf->Ant->Anteater->Crocodile is an example.